Duża liczba realizowanych prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie technologii sensorów i platform lotniczych spowodowała konieczność utworzenia dedykowanej do tego celu bazy lokalowej i infrastruktury sprzętowej. W 2017 roku na lotnisku Rzeszów Jasionka zbudowaliśmy własną bazę lotniczą wraz z infrastrukturą Centrum Badawczo - Rozwojowego.
Wyniki działalności Centrum Badawczo - Rozwojowego stosujemy każdego dnia pozyskując dane lotnicze dla naszych klientów. Dzięki temu zapewniamy wysoką jakość, ekonomiczność i krótki czas realizowanych usług. Do grona naszych autorskich rozwiązań należą:
wielosensorowe platformy lotnicze przystosowane do jednoczesnej kolekcji wielu rodzajów danych
własne systemy kamer ukośnych, integrujące do 7 sensorów
zestaw sensorów dedykowany pozyskiwaniu danych korytarzowych, przystosowany do montażu na pokładzie samolotu lub śmigłowca
środowisko pracy ze zbiorami BigData dedykowane obsłudze terabajtów danych, pozyskiwanych codziennie przez nasze sensory
serwerownia, która obsługuje blisko 100 instalacji naszych serwisów webowych, z których na co dzień korzysta blisko 10 000 użytkowników w trybie 365/7/24
OBLIVIEW®, platforma webowa służąca publikacji i analizie pozyskiwanych przez nas danych i dostarczanych produktów
Stale rozwijamy naszą ofertę, dlatego też współpracujemy z różnymi dostawcami danych satelitarnych.
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem danych firmy HEAD Aerospace oferującej dane obrazowe pochodzące z ponad 40 satelitów. Bogata oferta danych satelitarnych firmy HEAD Aerospace umożliwia nam profesjonalne doradztwo w zakresie zakupu danych oraz opracowywanie unikalnych rozwiązań dla naszych klientów.
www.head-aerospace.euWspółpraca z firmą Planet umożliwia opracowywanie produktów monitoringowych o wysokiej rozdzielczości czasowej dzięki konstelacji nanosatelitów PlanetScope. Z kolei dostęp do konstelacji SkySat dostarcza bardzo wysokorozdzielczych zobrazowań pozyskiwanych na zamówienie klienta wzbogacając analizy i produkty o dane w rozdzielczości 0,5 m.
www.planet.comNasz zespół to ludzie o szerokiej wiedzy i kompetencjach, reprezentujący świat biznesu i nauki. W obszarze badań teledetekcyjnych stosujemy szeroki wachlarz metod z dziedziny uczenia maszynowego, które tworzymy i dostosowujemy do naszych potrzeb. Wyniki naszych badań publikujemy w recenzowanych czasopismach naukowych.
Realizujemy projekty badawczo-rozwojowe, których wyniki wdrażamy na rynku usług danych lotniczych i analiz teledetekcyjnych.
Należą do nich między innymi:
Ambicją projektu „Wykorzystanie teledetekcji do zarządzania błękitno-zieloną infrastrukturą miast w procesie adaptacji do zmian klimatu” (LIFECOOLCITY) jest wsparcie zarządzania błękitno-zieloną infrastrukturą (BZI) w 10 000 miast Unii Europejskiej, poprzez wdrożenie innowacyjnych systemów wykorzystujących GIS (systemy informacji geograficznej) i teledetekcję (zdjęcia satelitarne i lotnicze). Celem działań jest wzmocnienie zdolności adaptacyjnych miast do skutków antropogenicznej zmiany klimatu, a tym samym zbliżenie ich do wzorca inteligentnych miast przyszłości.
Więcej informacjizrealizowany w latach 2016-2019 projekt HabitARS "Innowacyjne podejście wspierające monitoring nieleśnych siedlisk przyrodniczych Natura 2000 z wykorzystaniem metod teledetekcyjnych", współfinansowany ze środków NCBR, w ramach programu BIOSTRATEG. Celem projektu było opracowanie produktu identyfikacji oraz mapowania nieleśnych siedlisk przyrodniczych i zagrażającym im procesów przesuszenia, sukcesji oraz wkraczania obcych inwazyjnych i rodzimych ekspansywnych gatunków roślin z wykorzystaniem teledetekcyjnych metod badawczych i botanicznych pomiarów referencyjnych.
zrealizowany w latach 2017-2018 projekt GreenCity “System monitoringu zieleni miejskiej z wykorzystaniem metod teledetekcyjnych” finansowany z środków własnych spółki. Efektem projektu jest produkt “Mapa Koron Drzew” opracowany autorską metodą z zastosowaniem danych i analiz teledetekcji lotniczej. Produkt, “Mapa Koron Drzew” mapuje pokrycie obszaru miasta koronami, identyfikuje ponad 50 taksonów drzew oraz stan zdrowotny poszczególnych drzew, wskazując klasę defoliacji i przebarwień.
Naszą przewagą jest zastosowanie integracji danych lotniczych i satelitarnych w celu opracowywania unikalnych rozwiązań. Realizujemy projekty badawcze, aby skutecznie łączyć i wykorzystywać różne źródła danych obrazowych. W naszych produktach wykorzystujemy atut komplementarności danych satelitarnych i lotniczych budując nowy wymiar informacji i wiedzy dla klienta.
Nasz rozwój wspierają naukowcy z polskich uczelni i instytutów naukowych. Współpraca ta jest realizowana w oparciu o umowy projektowe lub partnerskie. Biznes i Nauka w tych relacjach funkcjonują w symbiozie. Stale współpracują z nami m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza
The EUropean Facility for Airborne Research (EUFAR) - utworzona w 2000 r. ogólnoeuropejska sieć infrastruktury badań lotniczych poświęconych naukom o środowisku. Jej głównym celem jest wspieranie naukowców poprzez zapewnienie im dostępu do samolotów i instrumentów badawczych niedostępnych w ich krajach macierzystych.
Dolina Lotnicza (ang. Aviation Valley Association) - Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego z południowo-wschodniej Polski, powstałe 11 kwietnia 2003. Jest ono członkiem EACP (European Aerospace Cluster Partnership) – organizacji zrzeszającej 38 podobnych stowarzyszeń z 13 krajów Europy.
Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK) - od 2012 r. zrzesza ponad 45 polskich przedsiębiorstw oraz instytucji naukowo-badawczych działających w sektorze kosmicznym. Misją Związku jest stworzenie silnego polskiego sektora kosmicznego, który będzie z powodzeniem konkurował na europejskim rynku.
Cosmic Hub to wiodący ośrodek innowacji zrzeszający przedsiębiorstwa, instytucje naukowe, startupy oraz pasjonatów sektora kosmicznego w Polsce. Został stworzony przez CIC Warsaw i Polską Agencję Kosmiczną (POLSA) z odważną misją przyspieszenia rozwoju przemysłu kosmicznego w Polsce, promocji polskich podmiotów w branży kosmicznej, synergii pomiędzy nauką i przemysłem a także doradztwa w zakresie rozwoju strategicznego.
The European Association of Remote Sensing Companies (EARSC) jest europejską organizacją, która na zasadach non-profit promuje wykorzystywanie technologii teledetekcji satelitarnej oraz wspiera rozwój europejskiego rynku usług geoinformacyjnych opartych na Obserwacji Ziemi (ang.Earth observation, EO). EARSC reprezentuje ten rynek tworząc sieć kontaktów pomiędzy przemysłem, decydentami i użytkownikami oraz obejmując cały łańcuch wartości EO, od pozyskiwania danych, poprzez ich przetwarzanie, fuzję, analizę, aż po końcowe produkty i usługi geoinformacyjne.